NAPÁJECÍ ZDROJE

Pro napájení transceiverů jsou potřebné zdroje s výstupním napětím 13,8 V a odběrem mezi 20 a 25 A trvale, resp. až 30 A ve špičce. Při volbě napájecího zdroje u mne jednoznačně zvítězily spínané zdroje oproti klasickým analogovým. Jejich předností jsou jednak malé rozměry, ale i nízká hmotnost. Pouze bylo nutné vybrat takové, které nejsou zdrojem rušení.

Watson W-25SM

Watson W-25SM

Spínaný napájecí zdroj od firmy Samsung s pevným výstupním napětím 13,8 V a zatížením do 25 A (22 A trvale), který má kompaktní rozměry a hmotnost. Není vybaven měřením výstupního napětí a proudu, pouze indikací přetížení. Používám ho pro napájení transceiveru FT-897D již od roku 2009 a za ta léta se plně osvědčil.

ALINCO DM-430E

ALINCO DM-430E

Napájecí zdroj ALINCO DM-430E je zdrojem nové generace s velmi kompaktními rozměry, který je určen především pro napájení stolních radioamatérských zařízení. Je vybaven digitální indikací výstupního napětí a proudu, plynulou regulací výstupního napětí s možností přepnutí na pevnou hodnotu 13,8 V. Pro stejnosměrný výstup slouží pole svorek Anderson na předním panelu a na zadním panelu robustní šroubovací přístrojové svorky. Hodnota výstupního proudu je dimenzována na trvalé zatížení 25 A, resp. 30 A krátkodobě. Vyznačuje se malými rozměry, nízkou hmotností a velmi dobrým odrušením, takže může být umístěn vedle napájeného transceiveru. Je vybaven tichým ventilátorem pro odvod přebytečného tepla na zadní stěně.